Cloud je jedným z moderných technických riešení

Fyzické servery už v dnešnej dobe nie sú tou najatraktívnejšou možnosťou uloženia údajov. Predsa len, fyzické servery sú pomerne drahé, ťažšie sa s nimi manipuluje a stále je tu tá potreba fyzického uskladnenia údajov. Na program dňa preto prichádzajú ďalšie zaujímavé možnosti uloženia dokumentov do elektronickej podoby. Tento systém sa nazýva aj cloud, čiže uloženie údajov na virtuálne a dobre chránené servery. Cloud je doslova synonymom pokročilého 21.storočia a pre svoju jednoduchosť a nenáročnosť je veľmi obľúbený.

Poznáte napríklad systém Dropbox? Táto vecička od firmy Google umožňuje ukladať údaje veľkej veľkosti na internetové úložiská. Práve veľkosť dokumentov bola ešte pred nástupom cloudu veľkým problémom – veľké databázy či údaje sa dali uložiť skrátka len na fyzické servery, tie elektronické neboli dostupné. S vývojom technológií sa stav menil k lepšiemu a tak teraz mnoho spoločností využíva miesto klasických serverov práve cloud. Samozrejme, aj cloud má ako iné elektronické vymoženosti aj svoje negatívne stránky. Možno ste počuli o nedávnom útoku hackerov na cloudové úložiská, odkiaľ odcudzili citlivé materiály známych osobností a celebrít. Na druhú stranu, išlo naozaj o ojedinelý prípad, v drvivej väčšine prípadov je cloud bezpečný a o svoje údaje sa tam báť nemusíte. Zrejme najväčšou výhodou oproti klasickým úložiskám je cena – istý priestor na cloudoch je dokonca bezplatný, pričom následné poplatky za väčšie množstvo dát nie sú prehnane vysoké. Pre viac informácií vám odporúčame osloviť priamo poskytovateľov cloudových systémov – tí by vám v tejto oblasti mali poskytnúť najviac relevantných informácií. Veríme, že si vyberiete vhodný spôsob ukladania údajov a informácií, ktorý vám uľahčí či už bežné internetové činnosti, alebo aj podnikanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>